Neil on raha ja juurdepääs ressurssidele, millest enamik inimesi ei osanud unistadagi

Neil on raha ja juurdepääs ressurssidele, millest enamik inimesi ei osanud unistadagi

Kuigi Denveris on viimase kolme aasta jooksul kohtu alla antud ainult 11 inimest, on kohalikud pooldajad, näiteks Denveri psilotsübiinialgatus, arvamusel, et dekriminaliseerimine võib avada ukse laialdasemaks kasutamiseks erinevatel meditsiinilistel põhjustel. See võib olla ka rahvas ja kogu maailm, kui inimesed hakkavad mõtisklema selle üle, miks psühhedeelsed seened kuuluvad planeedi kõige rangemalt reguleeritavate seeditavate ainete hulka, kuigi Johns Hopkinsi ülikooli teadlased leidsid hiljuti, et need ei kujuta endast ohtu tekitades füüsilise sõltuvuse ning väikese väärkohtlemise ja kahjustamise ohu.

Psilotsübiini seente omamine Denveris või kindlasti nende müümine pole endiselt seaduslik. Palju vähem väita, et olete avalikus pargis “sisalikukuningas”, süües inimese peast granaatõunaseemneid. Ei, kindlasti mitte. Meede ütleb ainult, et inimeste karistamine isikliku tarbimise eest seente söömise eest kuulub „madalaima õiguskaitse prioriteedi” hulka.

Kuid see tuleb narkootikumide kultuurilise omaksvõtmise kontekstis. Californias ja Oregonis toimuvatel hääletussedelitel on 2020. aastal oodata legaliseerimismeetmeid ning Kanadas ja Austraalias toimuvad liikumised. Akadeemilistes ringkondades on psühhedeelikumide kliinilised uuringud tõusnud tagasi moes, kusjuures vähemalt mõned andmed viitavad nüüd muu hulgas depressiooni, ärevuse, kobarpeavalude, obsessiiv-kompulsiivse häire ja valu eelistele.

Loe: Ärevuse jaoks seente määramine

Selliseid kasutusviise kirjeldatakse Michael Pollani hiljutises raamatus „Kuidas oma meelt muuta”, mis kirjeldab üksikasjalikult tema enda psühhedeelseid eskapaade. Pollan kujutab psühhedeelikat kui paljutõotavat http://tooteulevaade.top/ ravi, mida meditsiiniringkonnad tabude ja teadusuuringute rahastamise takistuste tõttu liiga kaua vältisid. Juhtum oli piisavalt veenev, et kirjastaja lisas lahtiütluse, et raamatu eesmärk ei ole „julgustada teid seadust rikkuma”.

“Seadus” tuli pärast Teise maailmasõja järgset psühhedeelilist buumi. 1947. aastal lõi ravimifirma Sandoz psühhoosi raviks lüsergiinhappe dietüülamiidi ehk LSD. Seejärel valmistas ettevõte lühema toimega alternatiivina psilotsübiini sünteetilise versiooni Indocybin. Seda müüdi kuni 1966. aastani, mil kultuurivool pöördus uuesti, kooskõlastatult ülemaailmse narkootikumide mahasurumisega, mis kulmineerus ÜRO 1971. aasta kohtumisega. Konventsioon otsustas, et psühhedeelikumid, nagu MDMA, psilotsübiin ja LSD, on keelatud “välja arvatud teaduslikel ja väga piiratud meditsiinilistel eesmärkidel” ning isegi need peaksid olema riigi poolt heaks kiidetud ja tähelepanelikult jälgitavad.

Ameerika Ühendriikides tähendas see, et neid aineid kasutavaid uuringuid saab teha alles pärast seda, kui ravimiamet on selle heaks kiitnud. Seened liigitati I nimekirja narkootikumide hulka koos heroiini ja muude keelatud ainetega, mida peeti ohtlikeks ja ilma meditsiinilise kasutamiseta. See tekitas teadlastele regulatiivseid takistusi ning seadis kahtluse alla esmajärjekorras ebaseadusliku uimasti uurimise ohutuse ja seaduslikkuse. Ajakirja Nature Reviews Neuroscience ajaloo kohaselt ei põhinenud psühhedeeliliste ravimite ajakava I koostamisel „mitte mingil juhul nende füüsilise kahju arvestamisel, vaid eeldusel, et meditsiinilist kasu ei olnud”. Ja kuidas sai see kunagi olla, kui uurimistöö peaks olema nii piiratud?

Lõpuks vaadatakse see ümber, mida Pollan nimetab teadusliku mõtte renessansiks. “Kui ma elaksin Denveris, siis ma arvan, et hääletaksin [dekriminaliseerimise] poolt,” ütles Pollan eelmisel nädalal Anderson Cooperile. “Ma lihtsalt ei arva, et inimesed peaksid psühhedeelse seene isikliku kasutamise eest vangi minema.”

Cooper kortsutas kulme ja küsis muret, et seente dekriminaliseerimine tõstab “libeda nõlva” argumendi-et Denveri samm võib viia legaliseerimiseni ja lõpuks mingisuguse narkojoobes, surnuks langenud rahva poole. Pollan ütles, et ta ei toeta legaliseerimist. Arvestades aga käimasolevat “vaimse tervise kriisi”, peaks tema sõnul rahvuslik meel olema avatud psühhedeelsetele lahendustele.

Legaliseerimise vastane argument sisaldab hoiatusi, et ka praegu rahvast üle ujutav marihuaana legaliseerimine algas Denveris dekriminaliseerimisega. Seentel ja marihuaanal on olulisi funktsionaalseid erinevusi, kuid mõnikord on need segiajavad, sest mõlemal on meditsiinilised väärtused, kuid need ei ole traditsioonilises mõttes ravimid. Ettevõtetevastase meeleolu suurenemise ja taskukohase tervishoiuteenuste kättesaadavuse vähenemise ajal on alternatiivsed ideed meditsiini kohta levinud peavoolu.

Loe: Nähes võimalust psühhedeelilistes ravimites

Kui veedate kasvõi viis minutit minu postkasti, näete tõenäoliselt soovimatut meili kelleltki, kes tegeleb marihuaanatööstuse turunduse ja reklaamiga, haarab rahapajasid või seltzereid või nahahooldustooteid. Kanepi kasv tuletab meelde, et kui raha on vaja teha, moodustavad tööstusharud Washingtonis lobitööd ja on raske piirata kasumipõhist energiat, mis on pannud CBD-d igasse mõeldavasse toodetesse, ja see oleks nii THC, kui see on seaduslik.

Isegi kui need tooted pole oma olemuselt ohtlikud, ähvardab massiturundus marihuaana kui meditsiini allika pooldajate jaoks tegelikult delegitimiseerivat mõju. Inimestel on raske ette kujutada ühtegi ühendit kui meditsiiniliselt vajalikku ravimit – seda tuleb tõsiselt võtta ja kindlustus katab -, samuti kui midagi, mida teete oma lõbuks ja ka huuleläikena.

Praegu moodustab „seente fuajee” lobitööd tegeva seente ökosüsteemi mikroskoopilise eose. Ameerika seente instituut esindab riigi (praegu legaalseid) seenekasvatajaid ja kulutab aastas keskmiselt 40 000 dollarit lobitööle. Sotsiaalselt sanktsioneeritud legaalsete ravimite tootjad – farmaatsiauuringud ja Ameerika tootjad – kulutasid eelmisel aastal lobitööle 28 miljonit dollarit. (See on lisaks suurele lobitööle üksikute ravimiettevõtete poolt; ainuüksi Pfizer kulutas veel 11,5 miljonit dollarit.)

Praegu ei ole Denveri väike meede tervise seisukohast tingimata hea ega halb, vaid lihtsalt kriminaalõiguse ressursside ümbersuunamine teistele küsimustele. Sisuline muudatus oleks see, kui võimsad huvid otsustavad, et psilotsübiinis on raha teenida. Seni, nagu Pollan ütles: “Ma arvan, et see alustab rahvuslikku vestlust, mis on ammu oodatud.”

Inimkonna ajalugu on täis inimesi, kelle piiratud volitused pole takistanud imerohtude ja usulise päästmise edukat haaramist, kuid Grigori Rasputin paistab andekas heaoluristija silma ka praegu. Pärast 1900-ndate alguses Peterburi jõudmist masseeris Rasputin oma teed Venemaa ühiskonna kõrgematesse kihtidesse, võludes rikkaid ja mõjukamaid, et saada üha suuremat võimu, kuni jõudis valitseva Romanovini, perekonnani. Venemaa kontrolli all enam kui kolm sajandit.

Suurem osa sellest, mida ajaloolased teavad, mida Rasputin tegelikult tegi, et end sisse lüüa – või millised oskused tal tegelikult olid – on edasi antud pelgalt kuulujuttude ja legendide kaudu. Selgem on see, et ilmselt pidasid Romanovid Rasputini võimeid oma poja tervise ja valitsuse legitiimsuse seisukohalt nii hädavajalikuks, et tal lubati karistada nende õukonda ja võõrandada avalikkuse usaldus, kiirendades bolševike revolutsiooni ja Romanovite võimu. surmad.

Tänapäeval on kuulsuste gurude lugudel tavaliselt rohkem pistmist Instagramiga kui mõrvaga. Kuid paljud inimesed, kes on ehitanud karjääri, müües maduõlisid või vaimseid transtsendentse, on võtnud Rasputini põhilise lähenemise kuulsuste järgijate kasvatamiseks. Enesekirjeldatud ravimtaim ja ravitseja dr Sebi väitis oma jüngrite seas Michael Jacksoni ja Eddie Murphy. Meditsiiniline meedium, mille veebisaidil on Gwyneth Paltrow ja Robert De Niro iseloomustused, jagab vaimu tervisenõuandeid. Oprahut on kritiseeritud tema seoste pärast eneseabivalgustitega, sealhulgas ühega, kelle õpetused viisid surma. (Sel juhul rõhutasid Oprah esindajad, et tal ei olnud ärisuhet motivatsioonikõnelejaga, kes oli tema saates külaline ja hiljem süüdi mõistetud süüdimõistmises ettevaatamatus tapmises.) Real Housewives’i frantsiisi näitlejad konsulteerivad nii tihti energistide ja selgeltnägijatega, et see on sundinud sõna energist minu sõnavarasse.

Loe: Goopi hämmastav tõus

Kuulsuste ühendused küsitavalt volitatud nõustajatega lükatakse sageli tagasi lihtsa tühisuse või edevuse tagajärjel. Kuid ühiskonna igas segmendis on palju asjatuid mannekeene ja enamikus ringkondades peetakse kohtumist kellegagi, kes konsulteerib regulaarselt mõne guruga, endiselt kookilise anomaaliana. Seevastu Hollywoodis võib tunduda, et peaaegu iga kuulsus on ühel või teisel hetkel olnud mõne ekstsentrilise ravitseja pühendunu. See ei pruugi olla juhus: mõned teadlased usuvad, et staaride ebaproportsionaalne seotus petturitega mõnitatud inimestega on sümptom sellest, kuidas kuulsuse julmus võib inimeste psüühikat muuta.

Teatud kuulsuste jaoks võib petturite ja sükofantide suurenenud haavatavus olla tingitud põhjusest, miks nad kõigepealt kuulsust püüdsid. Uuringud on leidnud, et isegi kui inimesed, kes otsivad kuulsust kuulsuse pärast, ei vasta nartsissistliku isiksushäire täieliku diagnoosi parameetritele, on neil siiski tõenäolisem nartsissistlikke jooni, näiteks suurejooneline enesehinnang või puudumine. teistega arvestamine. “Nad skaneerivad alati keskkonda, et saada võimalikult palju tähelepanu, imetlust ja imetlust, et toita seda auku, mis ei täitu kunagi,” ütleb Donna Rockwell, kliiniline psühholoog, kelle töö on spetsialiseerunud kuulsuse fenomenoloogiale (ja kes tõi välja Rasputin kui staaride kuulsuste grifter). See jätab nad haavatavaks oportunistide suhtes, kes on valmis oma tohutute psühholoogiliste vajadustega arvestama.

Enamik nartsissistlike tunnustega inimesi arendab neid Rockwelli sõnul ebapiisava suhtlemise tõttu oma hooldajatega varases lapsepõlves. Kuid see ei saa seletada, kui levinud on tema sõnul kuulsuste kaasamine – mitte ainult gurude, vaid ka hoolimatute juhtide ja finantsnõustajate poolt. Tema uuringud näitavad, et vastuvõtlikkus riivajatele on kõrgem isegi siis, kui staarid alustasid oma elu mõistlikult hästi kohanenud inimestena, kes saavutasid kõrge tuntuse mitte kuulsuse tagaajamise, vaid seadusliku talendi kõrvalsaadusena.

Selle nähtuse selgitamiseks töötas psühholoog Robert Millman välja teooria, mis põhines tema tööl Major League Baseball mängijatega, mida ta nimetas omandatud situatsiooniliseks nartsissismiks ehk ASNiks. ASN väidab, et kuulsuste äärmuslikel asjaoludel võivad inimesed arendada tunnuseid, mis tavaliselt on seotud nartsissistliku isiksushäirega. Kuulsaks saamine on võimeline muutma isegi kõige väiksemaid igapäevaseid suhtlusi, mis inimesel on, kahesuunaliselt suhtlemiselt ühepoolsele ego toitmisele. “Nad võtavad ainult sisse ja unustavad, kuidas tagasi vaadata, mida vajate või milline on teie päev,” ütleb Rockwell. Inimesed lõpetavad ootuse, et tähed käituvad kuulsaks saades vastutustundlike ja empaatiliste inimestena, nii et paljud neist teevad seda lõpuks.

See jätab tähed petturitele istuvateks partideks. “Mõni inimene tuleb teie juurde, nad räägivad teile kõike seda suurepärast ja teie tunnete end imetletuna, jumaldatuna ja kinnitatuna,” selgitab Rockwell. “Nii et ostate sisse ja teil pole seda eristusvõimet, mida on tõesti vaja teada, kas need on teie jaoks head.” On tõendeid selle kohta, et see vähenenud suutlikkus ei ole ainult tähelend. Inimesed, kes on tõusnud igasuguse võimu juurde, kalduvad saabudes tegema halvemaid otsuseid kui üles minnes.

Loe: Miks ameeriklasi ikka ja jälle võltsitakse

Kuid erinevalt teistest jõukatest või võimsatest inimestest on kuulsusi lihtne tuvastada, eriti kultuuris, mis on küllastunud sotsiaalmeedia uuendustega. Tähe rikkuse ja avaliku platvormi kombinatsioon võib muuta selle inimese ideaalseks märgiks kellelegi, kes soovib kiiresti raha teenida või leida vektori teatud uskumuste ja tavade levitamiseks. Mõnel juhul rikub see kuulsuste elu ja tühjendab nende pangakontod. Teised võivad valgustatuse või alternatiivse ravi muuta oma kaubamärgi osaks, ütleb Rockwell: “Kuulsused kasutavad seda paradigmat ka oma rikkuse laiendamiseks ja turul laienemiseks.” Gwyneth Paltrow’t on sageli süüdistatud selles, et ta tegi seda oma ettevõtte Goop kaudu. (Vastuseks on Paltrow kinnitanud, et Goop püüab anda endast parima ja et tema kriitikud otsivad omaette tähelepanu.)

Rockwell ütleb, et staarid peavad pidevalt silma peal hoidma, mitte ainult sükofantide ja pikkade konvantide, vaid ka inimeste jaoks, kes võivad jahtida ühekordset raha väljavõtmist. Uurimise ajal intervjueeris ta Hollywoodi ja Broadway suurt staari, kes kirjeldas vajadust olla alati valvel. (Rockwell ei avalikusta oma uuritavate isikute identiteeti.) „Ta läheks spordiüritusele ja istuks seal oma lastega ning inimesed tuleksid vahekäigust alla ja prooviksid tema kõrval komistada või saaksid temast haiget. viisil või provotseerida teda tülli, et nad saaksid ta kohtusse kaevata, ”selgitab Rockwell. “Ta ütles, et kogu tema elu arvas välja, millal see tuleb, millisest kvartalist ja kuidas selle eest kaitsta.”

See paranoia isoleerib. Koos vähenenud otsustusvõime ja teravnenud imetlusvajadusega, mis võivad kuulsusega kokku langeda, võib see tegelikult kaasa aidata suurenenud vastuvõtlikkusele petturite vastu, kes võtavad oma märkide kasvatamisel pehmema, psühholoogiliselt rahustava lähenemise. Rockwell leidis, et see on eriti tõsi, kui kuulsus on oma kuulsuse kõrguse ületanud. “Neil on algus ja keskpaik ning ülejäänud elu on lihtsalt see haaramine sellest, mis kunagi oli ja mis ei saa enam olla, sest miski ei kesta igavesti,” ütleb ta.

Kuulsate inimeste pärast võib olla raske end halvasti tunda. Neil on raha ja juurdepääs ressurssidele, millest enamik inimesi ei osanud unistadagi. Nad on sageli ebaloomulikult ilusad ja rokktäht või Oscari võitja pole just kraavide kaevamine. Kuid Rockwell ütleb, et on oma uurimistööst lahkunud, olles tänulik, et pole kuulus, nähes, kui jõhker see võib olla. Ja kuigi ta ütleb, et on olemas viise, kuidas mõned kuulsuse halvad mõjud ära hoida – teraapia, meditatsioon, oma elu heategevusele pühendumine -, ei jõua enamik inimesi kuulsuste juurde, kellel on vajalikud psühholoogilise mõjuga toimetulekuoskused.

“See on väga keeruline. Seal on umbusaldus, privaatsus avalikes kohtades, eraldatus, üksindus, ”ütleb Rockwell. “Kuulsus paneb sind tundma nagu nukk poeaknal.”

Hakkasin kaotama lootust oma juuste tulevikku vaadates sõpru 2003. aastal. Seeriate episoodide ajal, kus kogu jõuk võttis ette reisi Barbadosele, kogus Monica Gelleri juuste laienev karv Kariibi mere niiskuses oma jutustava kaare. Iseloom, kes on tuntud oma nõudlike, kontrollimatuid kalduvusi, oli jõuetu oma folliikulite puuduste vastu.

Mida see minu tollase teismelise mina jaoks tähendas, oli selge.

Close Bitnami banner
Bitnami